Jak wybrać domenę?

Z czym wiąże się wybór odpowiedniej domeny w sieci ? Dobra domena jest podstawą do skutecznej działalności w internecie i jednym z kluczowych elementów, mających wpływ na Twój sukces marketingowy (np. e-biznes). Warto więc zapoznać się z wyborem optymalnego adresu internetowego.

Skuteczne domena internetowa powinna być przede wszystkim krótka, prosta oraz łatwa do zapamiętania i przeliterowania. Musi także zawierać odpowiednie słowa kluczowe, jak również posiadać rozszerzenie .pl dla stron polskich oraz .com dla globalnych. Tego typu domeny cieszą się obecnie największa popularnością w internecie.

Domenę o krótkiej nazwie łatwiej zapamiętać i wypromować. Ponadto istnieje wtedy także mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy wprowadzaniu adresu (np. literówek). Niezbyt trafnym rozwiązaniem jest natomiast wprowadzanie do nazw domen trudnych słów lub nazewnictwa fachowego. Nie powinna ona także zawierać znaków specjalnych, takich jak myślnik, dodatkowe kropki czy liczby. Każdy niepotrzebny znak wpływa bowiem ujemnie na jakość domeny, a co za tym idzie jej popularność wśród internautów drastycznie spada w takich przypadkach.

Dźwięczna, wpadająca w ucho nazwa, odpowiednio dobrane słowa kluczowe i zawartość tekstowa strony nie odbiegająca od jej tematyki to gwarantowany sukces w internecie. Inwestycja w dobrej jakości domenę z pewnością opłaci się w przyszłości, przynosząc nam zadowalające rezultaty.